Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
BİLECİK MAHALLİ SULAK ALAN KOMİSYONU TOPLANDI

BİLECİK MAHALLİ SULAK ALAN KOMİSYONU TOPLANDI

ABONE OL
19.11.2015 12:51
BİLECİK MAHALLİ SULAK ALAN KOMİSYONU TOPLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sulak Alanların Korunması yönetmeliği kapsamında oluşturulan Mahalli Sulak Alan Komisyonu toplantısı Vali Yardımcısı Ekrem Ballı başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

DSC_0158

Sekretarya tarafından komisyona yönetmelikle ilgili sunum yapıldı. Bilecik Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen işlemler, denetimler, görüşler konusunda bir yıllık izleme ve değerlendirme konuları hakkında bilgilendirme yapıldı.

“2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü” kapsamında ilimizde yapılacak programlarla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile farkındalık oluşturulan çalışmaların gerçekleştirilmesi planlandı.

Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, suyun ve sulak alanların önemine dikkat çekerek, korunması ve kullanımı noktasında tüm kurumların üzerlerine düşen görevi yerine getirdiğini belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı II. Bölge Müdür Yardımcısı Hakan Mumcuoğlu toplantıda, sulak alanların yönetimi konusunda Bakanlığın önemli çalışmaları olduğunu belirterek, Bilecik’te mahalli sulak alan tescili ile ilgili çalışmalar yapıldığını ifade etti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r