Memleket Partisi Bilecik
Bilecik Kadın Kooperatifi Gastronomi Atölyesi ve Mutfağı açıldı
Ali Osman Çelikal • 24 Mayıs 2022 16:12:17 
Bilecik Kadın Kooperatifi Gastronomi Atölyesi ve Mutfağı açıldı

Bilecik Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları tamamlanan “Bilecik Kadın Kooperatifi Gastronomi Atölyesi ve Mutfağı” düzenlenen törenle hizmete girdi.

Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, açılışta yaptığı konuşmada, mutfakta Bilecik’e özgü lezzetlerin kadın eliyle sunulacağını söyledi.

Çalışmalara kooperatif ile başladıklarını, daha sonra ise el emeği göz nuru güzel eserlerin ortaya çıktığını anlatan Subaşı, şunları kaydetti:

“Bu mutfağın açılması için çok çaba ortaya koydular. Her yönüyle kadın elinin değeceği bu mutfağımızda üretilen tüm ürünler halkımızla buluşacak. Buranın açılışını çok önemsiyorum. Çünkü burası kadınlarımızın her yerde nasıl güzel durduğunun bir göstergesi olacak. Kadınlar burada istihdam olunacak. Üretimler devam edecek. Mutfağımızdaki ürünler çok lezzetli. Her biri Bilecik’e özgü tatlar barındırıyor. Ben bu güzel tesisin tekrar hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Bilecik Kadın Kooperatifi Başkanı Yasemin Aydın ise kadınlar olarak çok mutlu olduklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından tesisin açılışı yapıldı.

Açılışa, CHP İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İYİ Parti İl Başkanı Hakan Sakarya, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

   

3 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
LOKANTACI
1 ay önce

BURASI AK PARTİ DÖNEMİNDE SULTANEVİ YÖRESEL LEZZETLER DİYE KULLANILIYORDU BELEDİYE DEĞİŞTİ KAPATTILAR SONRA TABELASI DEĞİŞTİ TEKRAR AÇTILAR CHP HİZMETİ BUDUR TABELYI DEĞİŞTİR AÇILIŞ YAP

HALİME
1 ay önce

Burası yol gecen hanı Her belediye burayı deney olarak kullanıyor dedikoducu mahalle kadınları buraya toplanıp yeme içmeye dernek adı altında para vermeden çıkarlar KİME ne faydası olacak bilen varmı hikayeden uydurmadan yer açtılar

Öfkeli Lefkeli
1 ay önce

Lokantacı orda AKEPE Lİ BELEDİYE BASKANİNİN NE İSİ VAR diye sorarlar adama