Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Bilecik Devlet Hastanesi için olağanüstü toplantı Düzenlecek

Bilecik Devlet Hastanesi için olağanüstü toplantı Düzenlecek

ABONE OL
12.08.2015 13:56
Bilecik Devlet Hastanesi için olağanüstü toplantı Düzenlecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu gün itibarı ile yatak kapasitesi 100 olan Bilecik Devlet Hastanesinin dökülen binasından yakınan vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün artıyor.

53 Uzman hekim olmak üzere 294 kadrolu ve sözleşmeli 135 şirket elemanı olmak üzere toplam 482 personel çalışan Bilecik Devlet Hastanesinin yeni yeriyle ilgili olarak çeşitli haberler yayınlandı.İlk olarak Üniversite ile Seramik Fabrikası arasına yapılacağı yazılırken, ardından, İl özel İdarenin bulunduğu alan gündeme geldi.

Bilecik-Devlet-Hastanesi
Genel Seçim öncesinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Bilecik Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu ve akabinde İl Özel İdarenin yer aldığı alanla ilgili olarak, Milli Emlak’tan devirlerin alındığını avam proje çalışmalarının 1-2 ay içerisinde tamamlanacağını 3 ay kadar da uygulama projelerinin süreceğini, Ekim-Kasım aylarında ise projelerin bitip, ihale sürecine geçileceğini dile getimişti.
Bilecik Devlet Hastanesi ile ilgili olarak şu anki yerininde uygun olduğu belirtilirken, dökülen binanın yenilenmesi gerektiği, yeni binanın öneminin yanı sıra tıbbi ekipman ve uzman personel eksikliğinin daha önemli olduğunu vurgulayan vatandaşlar, ağır sağlık sorunları olan hastaların bu sebeple sürekli çevre illere sevk edildiğini dile getirerek, hastane saray gibi de olsa içinde gerekli tıbbi ekipman ve yeterli uzman personel olmadıkça aynı sorunların devam edeceğini konuşuyor.
Yeni Hastane ile ilgili olarak Ankara’da Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ile görüşen Bilecik heyeti, edinilen bilgiye göre, görüşmelerin ardından ,yeni Hastane ile ilgili olarak, İl Genel Meclisinin 14 Ağustos Cuma günü olağanüstü toplanacağı öğrenildi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • Ayse zeybek

    Hastaneye annemi goturmustum doktor yuzune bile bakmiyor bilgi sayarda tatil planlari yapiyor hastalarla hic alakalari bile yok ben yurt disinda kaliyorum alman olmasina rahmen ayakta karsiliyorlar ama bizimkilerin egolarindan yanlarina bile yanasamiyorsun


HIZLI YORUM YAP

300x250r