Memleket Partisi Bilecik
Bilecik Belediyesine “Korona İle Mücadele Özel Ödülü” Verildi
Ali Osman Çelikal • 24 Şubat 2021 15:09:12 
Bilecik Belediyesine “Korona İle Mücadele Özel Ödülü” Verildi

Ardahan’da düzenlenen “Şehir Ödülleri Türkiye 2020” ödül töreninde Bilecik Belediyesi, “Korona ile Mücadele Özel Ödülü”ne layık görüldü.

Bilecik Belediyesi’ni temsilen programa katılan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, ödülü Belediye Başkanı Semih Şahin adına teslim aldı.

Ticari kaygı ve kâr amacı güdülmeden, şehirlerimizin geleceğine ışık tutmak, ülkemizdeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek amacıyla düzenlenen yarışmada Bilecik Belediyesi ödüle layık görüldü.

“BU ÖDÜL YENİ ÇALIŞMALARIMIZDA BİZLERE GÜÇ VERECEK”

Alınan ödül hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Gürses, “Bilecik Belediyesi olarak gerçekten de 13 Mart 2020 tarihinde başladığımız korona ile mücadele çalışmalarımızı bugüne kadar başarıyla sürdürüyoruz. Bu süre zarfında şehrimizdeki site, apartman, kurum, okul ve daireler başta olmak üzere 1000’i aşkın noktada dezenfekte çalışmalarını yerine getirdik. Bu çalışmaları gerek genel merkezimiz gerek ilgili bakanlıkların da bilgisine sunduk. Aynı şekilde şehrimizdeki ticari taksi ve dolmuş servislerinde de gerekli ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını yerine getirdik. Bunun dışında bu süre zarfında 600 bini aşkın maskeyi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak evlerini ziyaret ederek teslim ettik. Sokak ve online konserler ile vatandaşlarımıza moral verdik. Çocuklarımızın evlerinde sıkılmamaları amacıyla birçok etkinlik düzenledik. Bununla birlikte Bilecik Belediyesi olarak can dostlarımız olan sokak hayvanlarını da unutmadık. Bu süre zarfında 3 tonu aşkın mamayı sokak hayvanları ile buluşturduk. 120 adet kedi ve köpek kulübesini hayvanlarımızın kullanımına sunduk. Yaptığımız bu çalışmalar dikkate alındı ve bu ödülü kazandık. Aldığımız bu ödül, yeni ve güzel çalışmalarımızı sürdürmemizde bizlere enerji olacağını düşünüyorum. Pandemi ile mücadele kapsamında çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

2 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
tunç
1 yıl önce

korona ile mücahale ödül töreninde sosyal mesafe sıfır

Demir
1 yıl önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  tunç

Akp kongrelerinde sosyal mesafe kac?