BİLECİK BELEDİYESİNDEN HAŞERE OLUŞUMU İÇİN UYARI | Bilecik HaberBilecik Haber

3 Ekim 2022 - 11:40

BİLECİK BELEDİYESİNDEN HAŞERE OLUŞUMU İÇİN UYARI

BİLECİK BELEDİYESİNDEN HAŞERE OLUŞUMU İÇİN UYARI
Son Güncelleme :

07 Nisan 2022 - 14:43

4 okunma
Memleket Partisi Bilecik

Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, oluşturulan su birikintilerinde haşerelerin hızla ürediğinin altı çizilerek, su birikintilerinin oluşturulmaması konusunda uyarıda bulunuldu.

Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından belirli takvim dahilindebütün mahallelerde ilaçlama ve dezenfekte çalışmasının sürdüğü bilgisi verilerek, şunlar kaydedildi:

‘Belediyemiz; yılın 12 ayı boyunca program çerçevesinde düzenli olarak haşere ile mücadeleyi sürdürmektedir. Özellikle larva uygulaması, tüm il genelinde tespit edilen sabit noktalar başta olmak üzere (menfezler, durgun su kaynakları, göletler, bodrumlar, fosseptikler, gübrelikler, sulama havuzları, çöp alanları, inşaat alanları, rögarlar, metruk alanlar, vb.) gibi çok çeşitli kaynaklarda 12 ay süresince sürdürülmektedir. Uçkun mücadelesi yaz aylarında yaklaşık 6 ay sürmekte; belirli bir program çerçevesinde her mahallemize hafta da iki gün olacak şekilde sürdürülmektedir.’

SU BİRİKİNTİLERİ HAŞERE ÇOĞALMASINI KOLAYLAŞTIRMAKTADIR

Açıklamada ayrıca su birikintilerinin haşere çoğalmasını kolaylaştırdığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

İlimizdeki birçok evin bahçeli olması ve vatandaşlarımızın; yağmur sularını veya şebeke suyunu kova, bidon, varil gibi kaplarda ağızlarını açık bırakarak biriktirmeleri sivrisinek mücadelesinin verimli bir şekilde yürütülmesini engellemektedir. Bir sivrisineğin bir seferde 200’e yakın yumurtayı en ufak bir su birikintisine bile bırakabileceği göz önüne alındığında yürütülen mücadelenin zorluğu daha iyi anlaşılacaktır. Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak haşere ile mücadele kapsamında vatandaşlarımızın bizlere destek olmalarını bahçelerinde, balkonlarında su biriktirmemelerini ve bodrum katlarını kontrol etmelerini talep ediyoruz.’’ İfadeleri kullanıldı.

YORUM YAP

2 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
kjh hklmlkm
5 ay önce

lkkmkömköö 

çukur
5 ay önce

haşereden önce yolları yapın heryer çukur arabalar mahvoldu