Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
  • Bilecik Haber
  • Bilecik
  • BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

ABONE OL
28.10.2015 13:38
BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”Şanlı bir tarihe ve büyük bir medeniyet birikimine sahip olan büyük milletimizin, özgürlük ve bağımsızlığının simgesi olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku ile  kutluyoruz.” dedi.

 

Mesajında; Cumhuriyet’in, Yüce Türk milletinin bin yıllık şanlı tarihinde ulaştığı en parlak ve en muhteşem yönetim biçimi olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

 

Çağlara medeniyet mührünü vuran  milletimiz, milli mücadele sırasında yaşanan zor şartlara rağmen istiklalinden vazgeçmeyerek nasıl bir varolma şuuru ortaya koyduysa, zaman boyunca yaşayacağımız her sıkıntılı dönemi de aynı ruh ve inançla aşmaya kararlı olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.
Türkiye Cumhuriyeti bugün laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olmanın sağladığı güçle çağdaş dünyada yerini alan, milletimizin fazlasıyla layık olduğu parlaklıkta bir geleceğe doğru hızla yol almaktadır. Her ne kadar bu ilerleyişimize zaman zaman kirli yüzünü gösteren çeşitli şer odakları engel olmaya çalışsa da,  bu kötü emellerine tarihte hiç ulaşamadılar ve bundan sonrada ulaşamayacaklardır.

Bu itibarla bizler, milletçe böyle bir rejime sahip olmanın hazzını ve gururunu duymakla bahtiyarız. Cumhuriyet; insan yaşamına ve toplumsal düzene, aklın ve bilmin öncülüğü ile yön verilmesini kabul eden özelliğiyle bir aydınlanma sürecidir.

Bize göre;  Cumhuriyete sahip olmak yeterli değil, ona layık olmakta gereklidir. Bugün bizler; Yüce Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet’imizin 92. yıldönümünü kutladığımız bu anlamlı günde, başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, onun kahraman silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz gönül borcu, saygı ve rahmetle anıyor, Bilecik’li hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r