Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

ABONE OL
23.11.2015 15:55
BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”Geleceğimizin teminatı çocuklarımız başta olmak üzere toplumun bütün kesimlerinin en güzel rehberleri olan öğretmenlerimizin bu güzel gününü tebrik ediyorum” dedi.

Mesajında; öğretmenlerin eğitim hayatındaki önemine değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:

”Bir çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabilir. Eğitim sorunlarını çözen devletlere baktığımızda bu devletlerin kültür, sanat, bilim ve sosyo-ekonomik alanda kalkınmış ve ilerlemiş olması gözlerden kaçmayan bir unsur olmuştur. Buradan da anlaşıldığı gibi, kalkınmanın temel şartı, eğitim ve öğretimdir.

Öğretmen; eğitimi, öğretimi ve insanlara bir hayat boyu rehber olmayı meslek edinen kimsedir. “Milletleri kurtaranlar; Yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını alma kabiliyetini kazanmamıştır” diyen Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, eğitim ve öğretimin bir millet için ne kadar önemli olduğunu bu özlü sözü ile bizlere açıkça anlatmıştır.
Bizler de Bilecik Belediyesi olarak öğretmenlerimizin taşımış olduğu bu değere binaen, sosyal belediyecilik düşüncesi ve sosyal belediyecilik alanındaki hizmetlerin en başına, eğitimi ve bu eğitimdeki en temel unsurlardan biri olan öğrenci ve öğretmenlerimizi koyuyoruz. Her yıl eğitim alanında yapmış olduğumuz çalışmalar ve projeleri her yıl daha geniş ve daha gelişmiş bir formatta hazırlayıp öğrenci ve öğretmenlerimizin hizmetine sunuyoruz.
Eğitim ve öğretmenlerimizin bizler için taşıdığı değerin sorumluluğuyla ve eğitim alanında yapmış olduğumuz çalışmaların bizlere vermiş olduğu mutluluk ile böyle anlamlı ve güzel bir günde, öncelikle Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnet duyguları ile anıyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r