Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN 10 KASIM MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN 10 KASIM MESAJI

ABONE OL
09.11.2015 16:10
BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’NIN 10 KASIM MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı; Cumhuriyetimizin kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; ”Milletimizin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, başlattığı kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandıran ve millet iradesine dayanan, çağdaş  Türkiye Cumhuriyetini kuran  Mustafa Kemal Atatürk’e minnettarız.” dedi.

 

Belediye Başkanı Selim Yağcı, mesajında ayrıca şunları kaydetti:

 

Aziz Türk Milletine  uygarlık düzeyine yükselme yolunu açan, millet olma şuuruna ulaşmasını sağlayan, büyük devlet adamı  Mustafa Kemal Atatürk’ün, daima ileri düşünceye dayalı, gelişmeye ve yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamak, milletimiz için vazgeçilmez ve değişmez bir ilkedir.

Ülkemiz,Cumhuriyetimizin ilk yılllarından bu güne eğitimde, sağlıkta, sanayide, ekonomide ve diğer alanlarda fazlasıyla gelişmiş durumdadır. Bunun yanı sıra ülkemiz; temel insan hak ve özgürlüklerinin geliştirip yerleştirilmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarının geçerli kılınması yolunda da önemli mesafeler almıştır.

Bizler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eserlerinin daima bekçisi olacağız. Onun yaktığı ışığın kaynağını elden ele, nesilden nesile taşıyacağız.

Bizler; Ulu Önder’in kurduğu ve yine bizlere emanet ettiği ilkeleri, devrimleri ve  Cumhuriyetimizi çağdaş medeniyetler zümresine ulaştırmak için kararlıyız.

Daima büyük bir sevgi ve saygı ile yüreğimizde yaşattığımız, Cumhuriyetimizin kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk’ ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmetle, minnetle ve saygı ile anıyoruz.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r