Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,5610
EURO
10,1604
ALTIN
499,71
BIST
1.361

Başkan Şahin; “AKP’li meclis üyeleri, bana sürekli ‘ne yaptın’ diyorlar”

Başkan Şahin; “AKP’li meclis üyeleri, bana sürekli ‘ne yaptın’ diyorlar”

Bilecik Belediyesi Türkan Saylan Çocuk Sosyal Tesisi’nde eğitim faaliyetlerini tamamlayan öğrenciler için yıl sonu programı düzenlendi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programa; Belediye Başkanı Semih Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İlçe Başkanı Berna Pamukcu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Seyfettin Yıldız, Danışman Selçuk Erdağı, Belediye Başkan Yardımcıları Melek Mızrak Subaşı, Ahmet Gürses ve Özgür Algın, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve aileler katıldı.

Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Özlem Erdoğan, öğrencileri bilimin ışığında aydınlık Türkiye’nin yarınları için yetiştirdiklerini belirterek, ‘Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi: ‘’ Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.’’ Bu bilinçle çıktığımız aydınlık yolda, her gün çalışmalarımızın üzerine bir tuğla daha ekleyerek; çağdaş, laik, aydın ve demokrat nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. Çocukluğu mutsuz geçen nesillerle, mutlu bir ülke ve dünya yaratamayız. Geleceğin yetişkinlerinin, ömür boyu güzel hatırlayacakları, bitmeyen bir hesaplaşma içinde yaşamayacakları bir çocukluğu bugünden yaratmak zorundayız. Bu anlamlı günde tüm personellerimize ve bizleri burada yalnız bırakmayan siz kıymetli velilerimize çok teşekkür ediyorum. ’’ ifadelerini kullandı.

“AKP’li meclis üyeleri, bana sürekli ‘ne yaptın’ diyorlar”

Belediye Başkanı Semih Şahin ise görev süresince en çok mutlu olduğu bir anı yaşadığını belirterek, bütün katılımcılara teşekkür etti.

Çocuklara ve eğitime yapılan yatırımın en kazançlı ve önemli yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, ‘’Şimdi öncelikle şunu söylemek istiyorum. AKP’li meclis üyeleri, bana sürekli ‘ne yaptın’ diyorlar. Ben de onlara çok şey yaptığımı söylüyorum. Sadece bu kreş, onların 15 yılına bedeldir. Belediyede hizmet yapmak demek, bina yapmak demek değildir. Hatta yapmayacağım dedim. Çünkü bizler, öncelikle çoraklaşan toplumu yeşerteceğiz dedik. Önceliği çocuklara vereceğiz dedik, öyle de yapıyoruz.’’

‘’BANA GÖRE BİNALARIN İHTİŞAMINDAN ÇOK İÇİNDE YAPILAN FAALİYETLERİN DEĞERİ ÖNEMLİDİR’’

Konuşmasında , Bilecik Belediyesi tarafından yapılan ikinci kreşle ilgili eleştiriler aldığını hatırlatan Başkan Şahin, şunları söyledi:

‘’Bina yeteri kadar ihtişamlı değilmiş. Bizler ihtişamlı binalardan çok içinde yapılan faaliyetleri önemsiyoruz. Bizi de hiç ilgilendirmiyor, sizin ihtişamınız. Biz büyük binalar yerine, daha küçük binalar yapıp orada binlerce çocuğu en güzel şekilde yetiştirmek, hayata aydın olarak dahil etmek, istiyoruz. Bana göre bir çocuğu en güzel şekilde yetiştirmek, hizmetlerin en iyisi ve en büyüğüdür. Türkan Saylan’ı hepimiz tanıyor ve biliyoruz. Ömrünü bilim için, kız çocuklarının eğitimi için harcayan çok değerli bir kişi. Bizler burada yeni Türkan Saylan’lar yetiştirmeye devam edeceğiz. Çünkü önemli olan insana yapılan yatırımdır. Bu çerçevede benin en çok önemsediğim faaliyetim kreşlerin yapılması. Diyorlar ki 10 tane yapacaktın. Evet benim daha 8 yılım var. Yapacağım diyorum. İlk kreşimizin adını Türkan Saylan olarak belirledik. Çoğumuz Türkan Saylan’ı biliyor ve tanıyoruz. En öne çıkan özelliği ise Türkiye’deki cüzzam hastalığına emek vermiş olması ve gerici zihniyet ile mücadele etmiş olmasıdır. Hayatının çoğunu bilime ve çocuk yetiştirmeye harcamış. Yüzbinlerce çocuğa dokunmuş ve özellikle kız çocuklarına ışık olmuştur. Bu gayretlerinden dolayı biz bu ismi eserimize verdik. ‘’ ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIN GÖSTERİLERİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Konuşmaların ardından gösterilerini sunan çocukları aileleri ve katılımcılar büyük bir beğeniyle izledi. Çocukların mezuniyet belgelerini takdim eden Başkan Şahin ve protokol üyeleri, çocuklarla hatıra fotoğrafları çektirdi.
Aileler de çocukların birçok açıdan en iyi şekilde yetiştirildiğini belirterek, katkıları dolayısıyla Belediye Başkanı Semih Şahin ve ilgililere teşekkür ettiler.

Yorumlar
 1. Bilecik11 dedi ki:

  Anlaşılan o ki kreşten parktan başka hiçbirşey yapılmayacak. Yazık bu şehire gerçekten yazık. 2021 de bir şehir belediyesi en büyük proje olarak kreş diyorsa biz diğer şehirlerin çoooookkk gerisinde kalıcaz demektir.

 2. Bilecikli dedi ki:

  Onların gözü kör kulağı sağır.Sizin yaptığınız ayı heykellerini görmüyorlar.

 3. 11. dedi ki:

  Şaşırmamak elde değil. Yahu kreş diyorsunuz ya, bir belediyenin en büyük projesi kreş mi olurmuş ya. Yapın kreş tamam da şu şehre biraz modern bir görünüm kazandırın her mahalleye kreş yaparak falan olacak iş mi bu

 4. Serçekent dedi ki:

  Gençler olarak ümitliydik. Şu an tam bir hayal kırıklığı. Seçim döneminde bu şehrin sineması bile yok söylemleri varken seçim olup bitttikten sonra tek duyduğumuz ya park ya kreş . Biraz da gençleri düşünelim, gençler ne yapsın bu şehirde .Eskişehire Bursaya kaçmaktan başka ne çareleri var. Bu şehir değismeyecek böyle giderseniz. Artık lütfen biraz da gençler için birşeyler yapın, hep çocuklar diyorsunuz gençler ne yapacak parka mı gidecekler yoksa kreşe mi gidecekler?

 5. B. dedi ki:

  Yapmayın lütfen, Bozüyük tramvay yapıyo ya. Biz burda kreş diyoruz yapmayın bu şehir bu kadar geride kalmayı hak etmiyo . Bozüyük AVM siyle, yapılacak tramvayıyla, vizyonlu projeleriyle şehir merkezini çoook gerilerde bırakacak. Biz kreşle parkla falan bırakın diğer şehirlerle yarışmayı ilçemize yetişemeyeceğiz.

 6. Kartal11 dedi ki:

  Yanıbaşımızdaki şehirler ne projeler konuşuyorlar, Eskişehiri Bursası ne modern şehirler oluşturmuşlar, bizim gündemimize bakar mısınız, kreş . En büyük proje kreş. Ya bir tane şehir meydanın yok, bir tane halk otobüsün bile yok, ulaşımda kartlı sistemin yok, şehir merkezinde bir tane AVM yok, bir tane donanımlı sineman yok, insanlar en ufak bir ihtiyaç için Bursaya Eskişehire gidiyo, dışardan bu şehire bir vesileyle çalışmaya gelen bile burayı görünce sosyal imkansızlıktan gidiyo durmuyo burda, biz hala diyoruzki bina yapmıycam kreş yapıcam. Yazık, çok yazık bu şehire.

 7. Kartal11 dedi ki:

  Anlamıyorum gerçekten. Siyaseten de şu durumu anlayamıyorum. Bozüyükde Chp de . Ama adamın projelerinde bir vizyon var yahu. Bozüyük belediye başkanı ilçeye tramvay kazandıracak. Şimdi hemen cevap gelir ya orası düz de burası engebeli. Resmen şehir merkezi olarak gelişmemeye bunu bahane olarak bulmuşuz başka birşey değil.

 8. Bilecikli dedi ki:

  Onların gözleri kör.Sizin ayı heykellerini görmüyorlar.

 9. brs dedi ki:

  Anlamak mümkün değil. Yöneticilerimiz eminimki bir süre mutlaka modern şehirlerde yaşamış kişiler. Şu Bileciğin bunca ihtiyacını görmemek için Bilecikden hiç çıkmamış olmak gerekirdi. Siyasi örnek olarak bakıyorsanız Eskişehir diyeyim size, Bursa Nilüfer diyeyim. Ne oldu yani buralarda aman bina yapmayalım aman gelişmeyelim mi dediler. 2021 deyiz artık geçelim bunları parkmış kreşmiş. Yapın ama bunlar belediyecilikde proje falan değil artık. Şu şehrin imkanlarını arttırın da şuralara gitmek zorunda kalmayalım, yazık değil mi en ufak ihtiyacında çevre illere gitmek zorunda kalan insanlara.

 10. drsm dedi ki:

  Bu eleştiriler boşuna gelmiyo. Gerçeği görelim artık. Birçok ilin birçok açıdan gerisindeyiz. Ne yazıkki sıfır projeyle daha çoookk uzun bir süre gerilerden takip edicez. Seçim öncesinde modern şehircilikden bahsedildi, şehrin imkanlarının arttırılacağından bahsedildi. Ama seçimden sonra söylenen iki şey var ya park ya kreş. Biz bu şekilde mi modern bir şehir olacakmışız.

 11. 62 dedi ki:

  Hani gençleri de düşünecektiniz ? Söylediğiniz şey yalnızca çocuklar. Çocuklar için park çocuklar için kreş. Seçim öncesinde gençleri de zikrediyordunuz. Biz gençler olarak Eskişehire Bursaya gitmek zorunda kalmayacağımız, modern bir şehir istiyoruz.

 12. cml dedi ki:

  Siyasetle hiçbir alakam yok, sadece Türkiyede birçok ili görmüş bir vatandaş olarak söylüyorum . Maalesef şehrimiz için durum iç açıcı değil. Şehirler meydanlarıyla, modern ulaşım sistemleriyle, yayalaştırılmış çarşılarıyla, modern alışveriş merkezleriyle, sinemalarıyla, tarih turizmiyle konuşulurken, belediyecilik çok farklı noktalara gelmişken bizim Bilecikde hala şu gündemi konuşuyor olmamız çok üzücü. Belediyeciliğe de şehirciliğe de artık daha geniş açıdan bakmamız gerekir. Bir park kaç zamandır konuşuldu. Her mahalleye kreş falan. Yapılsın tabi ama belediyecilik çok daha fazlasını gerektirir. Ne zaman Bilecikli birçok ihtiyacı için çevre illere gitmekten kurtulur işte o zaman başarı vardır demektir. Ama bina yapmıycam diyerek bunun olacağını düşünmüyorum.

 13. Özgür yorum dedi ki:

  Sadece açtığı bir kreşle kendini övüyorsa memleketime ki vah ki vah Allah kurtarsın…

 14. vatandaş dedi ki:

  CHP VİZYONU : KREŞ

 15. B. dedi ki:

  Acaba öncekiler de bina yapmıycam diye düşünüp de şu kongre merkezini yapmasalardı bu program nerde düzenlenebilirdi? Sanki her alanda Bilecikde bir sürü bina varmış gibi.

 16. 11 dedi ki:

  Çocuklarımızı çok ölemsiyormuşsunuz o zaman neden Ertuğrulgazi deki parkdaki demirleri zamanında yapmadınız çocuklarımızın canı yanınca ilgilendiniz onlar çocuk deyinmiydi o demirler yerlerde parkın içinde top oynuyorlardı sadece yıkmak sizlerin derdi Şeyh Edebalideki gözleme yerini bile yapmadınız kaç kişi gitmiyoruz evimize gelen misafirlerimizi götürüyorduk diyorlar Parklarda oturacak yerlerimiz bile yok düzelir inşallah demekden başka derdimiz yok

 17. VATANDAŞ dedi ki:

  BEN DE SORUYORUM NE TAPTIN NE???

 18. VATANDAŞ dedi ki:

  BEN DE SORUYORUM NE YAPTIN NE???

 19. VATANDAŞ dedi ki:

  ÇOK ŞEY YAPTIYSAN NEDEN YANINDA BELEDİYE ÇALIŞANLARINDAN BAŞKA KİMSE YOK

 20. baba hakkı dedi ki:

  amaç bilecike hizmet değil sadece o sol kominist fikirlerini çocuklara insanlara empoze etmek
  başkan gibiler ideolojik insanlar bence
  bozüyükün b si bile olamaz
  oda cehapeli ama çalışkan bu lay lay lommmmmmm

 21. bosmanelili dedi ki:

  torununu gönderirsin artık