Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,5610
EURO
10,1604
ALTIN
499,71
BIST
1.361

Bakan Pakdemirli: “Kayı’yı kaldırdılar, Ayı’yı getirdiler”

Bakan Pakdemirli: “Kayı’yı kaldırdılar, Ayı’yı getirdiler”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bir takım ziyaretler, açılışlar ve temel atma törenlerine katılmak üzere Bilecik’e geldi.

AK Parti Bilecik İl Başkanlığını ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, burada açıklamalarda bulundu.

AK Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım için yazdığı şiiri okuyan Bakan Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her taraftan ateş altında olduğunu belirterek, “Sınırlarımızın dört bir tarafı yangın içerisinde. Ortadoğu’da yangın var, Kafkasya’da yangın var.  Güneye inin Kıbrıs’ta yangın var. 21. yüzyılda Türkiye  bölgenin ve dünyanın zenginliğinden daha fazla pay almaya, daha fazla gelir almaya, daha mutlu olmaya aday bir ülke ama bu sıkıntı zamanları hep birlikte bir ve beraber olarak AK Parti ve Cumhur ittifakı çerçevesinde mutlaka geçiyor olmamız lazım.” dedi.

Bilecik’teki yerel yönetimi eleştiren Bakan Pakdemirli, “Burada yerel yönetimlerin üç aşağı beş yukarı ne yaptığı belli kayıyı kaldırdılar ayıyı getirdiler. Bunlardan bir şey çıkmaz bunlar konuşur konuşur iş yapmaz.” diyerek şu ifadelere yer verdi:

“Kayı’yı kaldırdılar, Ayı’yı getirdiler”

“Burada yerel yönetimlerin üç aşağı beş yukarı ne yaptığı belli kayı’yı kaldırdılar ayıyı getirdiler. Bunlardan bir şey çıkmaz bunlar konuşur konuşur iş yapmaz. Elbette  vatandaşın verdiği oya sonuna kadar  saygımız var onlar ne yaptıysa doğru yapmıştır, başımızın üstündedir. Partimizin her kademesindeki arkadaşımızın Serkan başkanın etrafında toplanıp, Serkan başkan başkanlığında bu seçimlere hazırlanıyor olacağız,  o da kavrayıcı ve kapsayıcı olacak Bilecik’te. Eğer varsa partimizde küs, kırılmış olan arkadaşımız, hepsini toplayacağız. Tabi ister istemez kırgınlık, küskünler olabiliyor ama bunların hepsini bir kenara tamamız lazım.

“Görevlerin hepsi gelip geçicidir”

Belki bir 50 yıl sonra belki 100 yıl sonra belki de daha kısa 20 yıl sonra hepimiz çocuklarımıza, torunlarımıza şunu anlatma şansımız olacak, bu lüksümüz olacak. Bundan dolayı hepiniz gurur duymalısınız. Biz diyeceğiz ki, ‘evet  tüm bunlar Türkiye’de olurken Recep Tayyip  Erdoğan’ın mesai arkadaşıydık, onunla beraber yan yana yol yürüdük’ bunları söyleyeceğiz, bunları söyleme imkanımız olacak. Tüm partiler hizmet için var ama bugün itibariyle Türkiye’nin istiklali, istikbali, bekası ve geleceği yönelik 21. yüzyılda dünyada da iyi bir  yer almak için yerimiz doğru yerdir. Safımız doğru saftır. Hepimiz sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşıyız ve onu bu yolda yalnız bırakmayacağız.

“Zor bir dönemden geçiyoruz”

Tabi zor bir dönemden geçiyoruz yani pandemi var, kuraklık var bir çok risklerimiz var ama hakikaten  Türkiye bu sınavların  hepsini çok iyi atlattı. Bakın gıda ile  ilgili Türkiye’de bir kriz yaşadık mı? Yaşamadık. Marketlerde her hangi bir ürünün eksikliğini yaşadık mı? Hayır. Ama çok gelişmiş ülkeler dediğimiz Amerika’sından tutun Avrupa’sına kadar bir çok ülkelerde raflar yağmalandı, camlar kırıldı,  marketlerin önlerinde kuyruklar oldu.  Sağlıkla ilgili çok büyük krizler oldu. Sağlık konusu yönetilemedi, çok sayıda  vakalar oldu çok sayıda insan  kayıplarımız oldu en nihayetinde  Türkiye’nin insana verdiği değeri Türkiye’nin iyi bir şekilde yönetildiği tekrar  ortaya çıkmış oldu.

“Vatandaş devletini yanında görmek istiyor”

İzmir depremi olduğu zaman depremden 1.5 saat sonra  sahada ben vardım sonra da  8-9 tane kabineden  bakan arkadaşımız geldi. Deprem olsun, sel olsun vatandaşın yanında olmamız gerekiyor. Her an, afetler olabilir sıkıntılar olabilir kayıplarımızda olabilir, bunlar doğal, dünyanın akışında, doğanın akışında olan şeyler ama vatandaş böyle sıkıntılı zamanlarda  devletini yanında görmek istiyor.

“Yapmaya çalıştıklarımızın hepsini baltalıyorlar”

Hep birlikte bu zor zamanları pandemiyi ve dünyanın içerisinde bulunduğu ekonomik  durumdan da hep birlikte çok yakın bir zamanda  çıkıyor olacağız diye düşünüyorum.  Elbette  karşımızdakilerin de kapasitelerinin  belli bir seviyede olması bir avantajımız ama bu bizi rehavete kaptırmamalı  bizim her gün çalışmaya devam etmeniz lazım. Karşıdakiler hiçbir zaman şunla gelmiyorlar;  Siz şunları yaptınız biz bunların daha iyisini yaparız, siz 100 tane köprü yaptınız biz 150  köprü yaparız, siz 10 tane baraj yaptınız biz 20 tane  yaparız, 5 tane dünyanın en iyi hava  limanını yaptınız biz 10 tane yaparız gibi hiç bir zaman söylemle gelmiyorlar aksine yapmaya çalıştıklarımızın hepsini de baltalıyorlar.

“Şimdi 3 tan gerdanlığımız var”

Şimdi 3 tane gerdanlığımız var Marmara’da;  15 Temmuz Köprüsü,  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü. Her bir köprünün yapımında başta CHP olmak üzere muhalefet  bunların hepsinin  yapımına karşı çıktılar.  Dünyanın en büyük hava limanını yaparken dediler ki  bunu  yapmayacaksınız. Getirdiler önümüze ‘bu hava limanını yapmayacaksınız’ı koydular.  Avrasya  Tüneli’ne de karşı çıktılar her şeye karşı çıktılar.  Sayın bakanım çıktı  doğalgaz aramaya doğalgaz ararken dediler ki ‘ya doğalgaz da  aramayın kardeşim boşa masraf ediyorsunuz.’ Bir defa önemli olan strateji ve vizyon ve hayal kurmayı biliyor olmanız lazım.  Sayın Cumhurbaşkanımız bir hedef koydu ve hedefin doğrultusunda bu milletinde koşmasını  ilerlemesini  ve motive olmamızı sağladı.

“Türkiye’nin bundan sonra dünya’da daha fazla sözü ve gücü olacak”

Şimdi her alanda  dünyanın en iddialı projelerin imza atan, her alanda en iyisini yapma gayretinde olan bir ülkeyiz. Buna Kanal İstanbul’u da dahil dünyanın en büyük  hava limanı da dahil her şey dahil.  Birkaç dakikalığına farklı bir yolculuğa çıkalım Sayın Cumhurbaşkanımız  bu ülkenin başında olmasaydı 30 yıllık Karabağ işgalinden Karabağ kurtulur muydu ? Hayır. Peki PKK bitme noktasına gelir miydi? Kapalı Maraş açılır mıydı?  FETÖ bitme  noktasına gelir miydi?  Ayasofya’da namaz  kılabilir miydik?  Taksim’de cami açabilir miydik?  Kanal İstanbul gibi Türkiye’nin büyük bir projesi olur muydu? Göklerde  uçan İHA’lar SİHA’lar bugün İsrail’de dahil olmak üzere bunlara imrenebilirler miydi?  Uluslararası medya da Türkiye’nin önemli bir güç  olduğunu söylerler miydi ?  Şehir hastaneleri bir çok ilimizde var. Şehir hastaneleri en başta çok eleştirildi bugün en çok  kullanılan yine onlar. Daha sayabileceğim işte S400’ler doğru ve dirayetli ve dik durabilir bir ülkenin  göstergesidir.  Biz S400’leri alacağız dedik  aldık ve ne yaptık  sözümüzden  de geri dönmedik. Ve bütün bunlar, artık bölgede dik duran bir ülke olduğunu, dik duran bir lider olduğu ve bu lider sayesinde Türkiye’nin bundan sonra dünyada daha fazla  sözü ve gücü  olacağının göstergesi.


İLGİLİ HABERLER:

 

Yorumlar
 1. hakikat dedi ki:

  sayın bakan doğru demiş geçtiğimiz hafta hürriyet mahalesinde 3 gün sular kesikti tayyip bey boşuna demiyor bunlarda hizmet sıfır diye

  1. Adfhk dedi ki:

   Gokten taş yasa muhalefete suc bulacaksınız sız haberde okumuyosunuz yada nasıl anlamak ıstıyosanız öle anlıyosunuz at gozlugu ıle bakıyosunuz

   1. vatandaş dedi ki:

    kimi suçlu bulayıp 3 günde alt yapıyı tamir edemeyen belediye varken ben kimi suçlayacağım at gözlüğü ile bakan sensin 20 yıldır ilk defa bu kadar büyük çaplı su kesintisi yaşanıyorsa bunun suçlusu yeni yönetimdir.

  2. Anonim dedi ki:

   Sayın bakan ayıyı mayııyı bırak çiftçiyi nasıl bitirdin. Ondan bahset. Eyi tosunlar üretildi bu ülkede. Kaybettiğiniz yerde muhalefet bile düzgün yapılması lazım. Ama nerede. Önce eğitim şart tarlayı hayvanı bilmeyene verildi. Sonra ayıdan da bahseder. Kınıyorum. Esefle.

   1. visitoreleven dedi ki:

    Sn.Tarım Bakanı Bilecik’e gelmişken, malı para etmediği için ağaçlarını kesen çiftçiden bahsetseydi keşke.