Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,6485
EURO
10,3446
ALTIN
495,59
BIST
1.409

Bağışlanan organları diğer hastalara umut olacak

Bağışlanan organları diğer hastalara umut olacak
24.09.2020
Ali Osman Çelikal
Kaynak: Haber Merkezi

Bilecik’te hayatını kaybeden bir hastanın organları, başka hastalara nakledilmek üzere Bursa’ya gönderildi.

Bilecik’te bir süredir yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren ve hayatını kaybeden vatandaşın organları, ailesinin onayıyla bağışlandı.

Özellikle karaciğer ve böbrek bekleyen hastalara umut olan hastanın yakınları örnek bir davranış sergileyerek, hayatını kaybeden yakınlarının organlarının bağışlanmasına müsaade ederek başka insanlara umut oldular.

Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, organlarını bağışlayarak başka insanlara umut olan hastanın ailesine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür edilirken, açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ”

Bilecik Devlet Hastanesi’ne yoğun bakım ünitesinde tedavi altında bulunan hastamız, 6 günlük yoğun bakım mücadelesini kaybetmiş ve 22.09.2020 tarihinde beyin ölümü gerçekleşmiştir.

“5 SAAT SÜREN OPERASYONUN SONUNDA..”

Bilecik Devlet Hastanesi Organ nakil koordinatörlüğünün hastanın ailesi ile görüşmesi sonrasında ailenin olumlu yanıt vermesinin ardından, Organ ve Doku Nakli Bursa Bölge Koordinasyon Merkezi ile irtibata geçildi. Bursa ve Düzce illerinden gelen uzman transplantasyon ekiplerince yaklaşık 5 saat süren operasyon sonucu hastadan alınan karaciğer ve böbrekler organ nakli bekleyen hastalar için Bursa iline gönderildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.