Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
AMAN DİKKAT! TEDES’İN ŞAKASI YOK..

AMAN DİKKAT! TEDES’İN ŞAKASI YOK..

ABONE OL
11.03.2016 18:50
AMAN DİKKAT! TEDES’İN ŞAKASI YOK..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karayolunda trafik akış ve yoğunluğunun sistem üzerinden izlenilebilmesi için trafik güvenliği ve kural ihlallerinin dijital ortamda takibinin yapılarak, trafik kazalarının en aza indirmek amacıyla Trafik Elektronik Denetleme Sisteminin (TEDES) kurulum çalışmalarına Bozüyük Belediyesi ile birlikte 06/11/2015 tarihinde başlanarak anlık hız tespiti yapılmak üzere tüm alt yapı ve deneme çalışmaları 14 şubat 2016 tarihinde tamamlanmıştı.

Bozüyük’te hizmete giren Trafik Elektronik Denetleme (TEDES)  ile ilgili bugüne kadar vatandaşlardan gelen ihbar ve bilgilenme mesajları nedeniyle tekrar basın bildirisi yayınlayan İl Emniyet Müdürlüğü Güzergâhlarda araç cinslerine göre hız limitlerini tekrar hatırlattı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yayınlanan basın bildirisi ise şöyle;

14/02/2016 tarihinde Bozüyük ilçemizde hizmete giren Trafik Elektronik Denetleme (TEDES)  ile ilgili bugüne kadar vatandaşlarımızdan gelen ihbar ve bilgilenme mesajları nedeniyle, 13/02/2016 tarihinde yapılan basın bildirisinin tekrar yayınlanması gereği duyulmuştur.

 

Karayolu Trafik Kanununun Ek-16. maddesine istinaden karayolunda trafik akış ve yoğunluğunun sistem üzerinde izlenilebilmesi için trafik güvenliği ve kural ihlallerinin dijital ortamda takibinin yapılarak, trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla Trafik Elektronik Denetleme Sisteminin (TEDES) kurulum çalışmalarına Bozüyük Belediyesi ile birlikte 06/11/2015 tarihinde başlanarak anlık hız tespiti yapılmak üzere tüm altyapı ve deneme çalışmaları tamamlanmıştır.

 

İlçemiz şehir içinde geçen ve polis sorumluluk bölgesinde bulunan D-200 ve D-650 Karayolu üzerinde beş noktada anlık hız denetimi yapmak üzere kamera sistemi mevcuttur.

Buna göre D-200-07 kod nolu Karayolu üzerinde bulunan Bozüyük-Eskişehir giriş/çıkış güzergâhlarında araç cinslerine göre hız limitleri;

-Otomobiller için; 110 km./h, otobüs, kamyon için: 85 km/h, panelvan türü araçlar için: 100 km/h,

D-200-07 kod nolu Karayolu üzerinde bulunan Bozüyük-Bursa, Bozüyük-Bilecik, Bozüyük-Kütahya ve Bozüyük-Çağlar Kent önü giriş/çıkış güzergahlarında araç cinslerine göre hız limitleri:

-Otomobiller için: 90 km/h, otobüs ve kamyon için: 80 km/h, panelvan türü araçlar için: 85 km/h olmak üzere anlık hız denetimlerine 14/02/2016 tarihinde saat 00.00 itibarı ile başlanmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r