Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,6485
EURO
10,3446
ALTIN
495,59
BIST
1.409

Amacını Nedir? Ne İstiyorsunuz?

Amacını Nedir? Ne İstiyorsunuz?
20.07.2020
Ali Osman Çelikal
Kaynak: Haber Merkezi

Bilecik Belediyesi tarafından vatandaşların ve kamuoyunun bilgilenmesi amacıyla Kayı Boyu anıtına yönelik saldırı hakkında açıklama yapıldı.

Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada, ‘’İstanbul-Eskişehir çevre yolunda bulunan Kayı Anıtı’na, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından saldırı yapılmıştır. Bilecik Belediyesi olarak bu saldırıyı kınıyoruz.’’ ifadelerine yer verilerek, şunlar kaydedildi:

‘’İlimizdeki bazı anıt ve görsellere yönelik yapılan bu tür çirkin saldırılar, ne yazık ki ilk değil. Saldırıların benzerleri ay yıldız ışıklandırmasına, Şeyh Edebali yolundaki aydınlatma armatürlerine karşı da birçok kez gerçekleştirilmiştir. Belediye Başkanlığı olarak bugüne dek yasal takibe başvurmadık. Ancak bugünden itibaren bu tür provokasyonların takipçisi olacağımızı, gerekli iş ve işlemlerde bulunacağımızı duyuruyoruz. Anıtta meydana gelen hasarın her zaman olduğu Belediye Başkanlığımız tarafından en kısa sürede giderileceğini vatandaşlarımızın bilgisine sunuyoruz.

ANINDA MÜDAHALE İLE GEREKLİ BAKIM VE ONARIM YAPILDI

Belediye Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada ayrıca belediye ilgili birimleri tarafından anıt çevresindeki incelemeler yapılarak, gerekli bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı bilgisi verildi.

Yorumlar
 1. Vatandaş dedi ki:

  Yine birileri bir partiye suçlama yapacaklardır.

 2. Aaaaaa dedi ki:

  Belki işçilik kötüdür dökülmüştür

 3. Atakan78 dedi ki:

  Kamera sistemi yapılsın bence anca ozaman takibi yapılır yazık gunah

 4. bilecikli dedi ki:

  osmanlı armasını içine sindiremeyenlerin dedeleride böyleydi

 5. baba hakkı dedi ki:

  bunu yapanları Allaha havale ediyorum

 6. Misafir dedi ki:

  Başkan acaba bu yolu kim açtı bil bakalım? Her kayi boyu simgesini yıkmayı kimden öğrendiler bir düşün. Yasal işlem baslatacaksan kendine başlat en önce. Yakıp yıkmak chp nin işidir. Senin çocuklar yapmıştır bunu.