Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
AK PARTİLİ KADINLARDAN 8 MART AÇIKLAMASI

AK PARTİLİ KADINLARDAN 8 MART AÇIKLAMASI

ABONE OL
08.03.2016 16:21
AK PARTİLİ KADINLARDAN 8 MART AÇIKLAMASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak parti Bilecik  Kadın Kolları Başkanlığı tarafından “Dünya Kadınlar Günü” etkinliği düzenlendi.

bilecik haberleri

AK Parti Bilecik Kadın kolları tarafından 8 mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Verenel derneğinde düzenlenen etkinliğe Bilecik Milletvekili Halil Eldemir’in eşi Funda Eldemir, Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın eşi Fatma Yağcı, AK Parti Bilecik Kadın Kolları başkanı Gülcan Namal ve çok sayıda bayan katıldı.
bilecik haberleri

AK Parti Kadın kolları başkanı Gülcan Namal, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınların çeşitli etkinliklerle nasıl bir dünya istediklerini, haklarını, hayallerini, özlemlerini dile getirdiğini belirterek AK Parti Kadın Kolları olarak bizler de diyoruz ki; “HAKKIN NURU OLAN KADIN, İNSANLIĞIN TOPRAĞIDIR” Nesillerin devamını sağlayan, eğiten, koruyan kadınlarımız; değişen zamanın ruhuna uygun olarak modern hayatın getirdiği yeni şartlarda da Dünya’ya yön vermeye devam etmektedir.” dedi.

Namal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
Biz kadınlar; cinsel kimliklerimizin ötesinde insan olarak, diğer tüm özelliklerinden bağımsız bireyler olarak, kendi ayakları üzerinde durabileceğimizi biliyoruz. Bizler, kadının metalaştırılmadan, istismar edilmeden; kendi kişiliğimizle, kimliğimizle, inancımızla, değerlerimizle hak ettiğimiz yeri alabileceğimizi biliyoruz.
Kadim medeniyetimizden aldığımız güç ile tarihi ve kültürel birikimimiz ışığında, yanlışları düzelterek, eksikleri tamamlayarak yarınlara emin adımlarla yürüyeceğiz. Söz veriyoruz ki; bunun için gerekli çabanın harcanmasında, adımların atılmasında öncü olacağız. Hükümetimiz ile hiçbir ayrım yapmadan tüm kadınlarımız arasında köprü olacağız. Kadının birey olarak varlığını güçlendirecek adımları hep birlikte atacağız.
Mardin’den Antalya’ya, Balıkesir’den Trabzon’a, Kars’tan, Artvin’e… Oradan Suriye’ye, Filistin’e, Bosna’ya, Kosova’ya, Arakan’a, Somali’ye, Etiyopya’ya, Azerbaycan’a… Uzak ya da yakın demeden gönül coğrafyamızda; güzel, eşit ama her şeyden önce adil bir dünya ortak duamız olacak.
Sınırlarımızda ve gönül coğrafyamızda yaşayan milyonlarca kadın için Türkiye yalnızca bir ülke değil aynı zamanda bir dost, bir kardeş evidir. Evimizin sıcaklığını, güvenirliliğini, bolluğunu bereketini muhafaza ederek, umut olmaya devam edeceğiz. Ta ki; ihtiyaç hali ortadan kalkana dek…
Hayata her anlamda “can” katan kadınlara yapılan her hizmetin, halkın sağlığına, huzuruna, mutluluğuna; dolayısıyla Hakk’a yapıldığını savunan anlayışımızla; tüm dünya kadınlarının ve Anadolu’muzun değerli kadınlarının “Dünya Kadınlar Günü” nü kutlar; refah, huzur ve barış içinde yaşayacağımız yarınlar dilerim.
bilecik haberleribilecik haberleri

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r