AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ SALONU TERK ETTİ | Bilecik HaberBilecik Haber

3 Ekim 2022 - 14:43

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ SALONU TERK ETTİ

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ SALONU TERK ETTİ
Son Güncelleme :

05 Şubat 2021 - 9:37

25 okunma
Memleket Partisi Bilecik

Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi, en genç meclis üyesi ve Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, AK Parti Bilecik İl Kongresinde yaşananları sert sözlerle eleştirdi.

Subaşı’nın konuşmaya başlamasıyla AK Parti Belediye Meclis Üyeleri salonu terk etti.

“Dün gerçekleştirilen Ak Parti Bilecik İl Kongresinde şaşkınlıkla izlediğimiz yaşananlar ve söylenenlerden sonra kendilerini bilgilendirmek adına açıklama yapma gereği duydum” diyerek eleştirilerine başladı.

AK Parti Bilecik İl Kongresinde açılan, “Bir akıl gelecek ki, akıllar delirecek. Ve bir devrim, evvela devrimi devirecek” pankartını eleştiren Subaşı, “Bahsettiğiniz akıl ne aklı, devirmeye çalıştığınız devrim neyin devrimi. Bu nasıl bir hayal ürünü ve nasıl bir kurgulamadır” dedi.

Bu sözleri anlamakta zorluk çektiğini belirten Melek Mızrak Subaşı açıklamasında; “Dayandığınız iktidar gücünün sallantısıyla, yaşadığınız bu kötü psikolojinizin ortaya çıkardığı bu sözler hakkında bilmelisiniz ki, devrilmeyecek tek şey Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı devrimlerdir. Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 6 okundan biri olan Devrimcilik ile zaten sapasağlam ayaktadır. Ve ayakta olmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti devrimini Kurtuluş Savaşında 7’den 70’e her bir ferdiyle kendi yapmış, kendi inşaa etmiştir. Bunu yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Devrimcilik; hırsızlık, rüşvet, yalanla olabilecek bir şey değildir. Asılan bu pankart tamamen bir hayal ürününün ve karşı devrimin çıkarımıdır” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanının Bilecik Gençliği Ayasofya gençliğidir sözlerine de sert tepki gösteren Subaşı, “Pankartın ardından Bilecik Gençliği hakkında birkaç söz edildi. O sözleri de tıpkı ses gelmiyor haykırışları gibi hayretle ve şaşkınlıkla dinledik. Şunu bilmelisiniz ki Türkiye Cumhuriyeti gençleri Milli Mücadele’den gelmiştir. İnönü Zaferlerinin yaşandığı, Sevr Antlaşmasının yırtıldığı bu toprakların gençliği, Kurtuluş Savaşının adına türküler yazılan 15’li denilen gençleridir. Milli Mücadele ruhunu her daim içinde yaşatan, asla yorulmayan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileridir.

Bilecik Gençliği budur!

Cumhuriyetimiz kurucusu, Başkomutanımız Ulu Önder  Gazi Mustafa Kemal Atatürk der ki; ‘O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir!’ Emin olun ki Atatürk’ün dediği gibi bu gençlik hiçbir şeyi unutmayacaktır. Gün gelecektir ve size yerelde verdiği cevabı, tüm ülkemizde de verecektir” dedi.

Melek Mızrak Subaşı’nın konuşmasının yarısında AK Parti Belediye Meclis Üyeleri salonu terk etti.

YORUM YAP

7 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Lokman
1 yıl önce

Yahu CHP seçilir seçilmez AKP döneminde yapılan türk bayrağının elektriklerini keserek karanlığa gömdü bayrak rahatsız olanın bu pankartla konuşması bence bunama belirtisidir HDP li ortaklariniz bayrak istemedi ondan mı böyle bilemem tabi ama kuyruğun acısı büyük

Adil
1 yıl önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Lokman

Adamın sesi gelmiyor

O.t
1 yıl önce

Neden ve hangi isimden rahatsız oldunuz nereye gidiyorsunuz pankart acarken iyiydi gülüyor alkışlıyor dunuz ama bu durunu gündeme getirince careyi kacmakta mı buluyorsunuz

Bilecik11
1 yıl önce

Bir genç olarak, Chpnin (örnek verecek olursak boğaziçi üniv. olaylarında) polise taşla saldıran gençleri savunmasından nasıl bir gençlik istediklerinin farkındayım, farkındayız. Buna rağmen ve yer-mekan uygun olmamasına rağmen belediye meclisinde nasıl böyle bir konuşmaya değinilmiş ilginç doğrusu.

Son olarak;
Biz daima devletimizin, polisimizin, askerimizin arkasında duran, devletine bağlı gençlik olarak kalacağız.
Ve asıl Bilecik gençliği budur!

Gurbetci
1 yıl önce

varsa yoksa chp soyle bi bakin 1923 2002 yapilanlar satilanlar birde 2002 2021 yapilan satilan garantili yollar garantili havaalanlari garantili sehir hastaneleri kopruler avrasya tuneli tl varken nite dolar niye euro nite turk mahkemeleri yerine ingiliz mahkemeleri tarimin dustugu hale bakin tarimda dunyada kendi kendini besleyen turkiye dustugu hale bakin 19 senede uyanin duyaya bakin turkiyenin dusman olmadigi ulke kaldimi sikisinca dunya bizi kiskaniyor kimse kimseyi kiskanmaz cunku cikarlari var19 ada gitti umit yalima kulak verin suritede suleyman sah turbesini bir gecede kacirdilarniye turk ordusu gucsuz degil ezer gecer ocapulsuzlari birakin ucuz siyaseti gercekleri gorun dunyaya bakin arastirin

vatandaş
1 yıl önce

ben pankartta yazılan yanlış bir şey görmüyorum. chp kızacak birileri arıyorsa boğaziçinde polise katil diyenler, doğmamış yetimin hakkı bulunan polis araçlarına taş atanların serbest kalmasını isteyen sayın kemal kılıçdaroğluna kızsın daha bir kaç ay öncesine kadar demirtaşı ziyaret edenler serbest bırakılmasını isteyenler şimdi kalkmış gereksiz kargaşa çıkarıyor yemeyiz bunları

YILDIRIM
1 yıl önce

O PANKARTLAR YALNIŞ VE HATALI MAKSATLARI BELLİ ACİZLİK