Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Ahmet Gürses: “Bu tür tasarrufların partimizi küçülteceğine inanmaktayız..”
  • Bilecik Haber
  • Bilecik
  • Ahmet Gürses: “Bu tür tasarrufların partimizi küçülteceğine inanmaktayız..”

Ahmet Gürses: “Bu tür tasarrufların partimizi küçülteceğine inanmaktayız..”

ABONE OL
21.02.2016 13:45
Ahmet Gürses: “Bu tür tasarrufların partimizi küçülteceğine inanmaktayız..”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses, 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimleri sonrasında büyük oranda oy kaybeden MHP’de olağan üstü kongre talebi içeren dilekçeye imza atan ve Siyasi Partiler Kanunu ile Parti Tüzüğünün verdiği hakkı kullanarak bu taleplerini açıklayan Aksaray, Kilis, Uşak ve Denizli il teşkilatlarının Genel Merkez tarafından feshedildiğini öğrendiklerini bildirerek sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayınladı:

Milli devlet, güçlü iktidarla bezenmiş Milliyetçi Türkiye’ nin kurulması için besmele çekip zora talip olan, mücadelenin iman, sabır ve çileyle yoğrulması gerektiğine inanan, “zaferle değil seferle yükümlü olduklarını” bilen, tabutluklardan başlayıp idam sehpalarına kadar uzanan bir hayata tâlip olan, gençliklerini yaşamadan en güzel yıllarını zindanlarda, hücrelerde geçiren başta rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere ülkü devlerinin bize bıraktığı emaneti dünya döndükçe, güneş doğdukça koruma yüceltme ve yükseltme karar ve azmi ile göreve talip olduk. Ve Yüce Allah bu kutlu görevi bizlere nasip etti.
Bizler, birilerinin müsaade ettiği kadar milliyetçilik yapmayı, egemen güçlerin izin verdikleri oranda inançlı olmayı kabul etmeyen; kalemi, kelâmı ve selâmı Kıble’ye dönük olan, gönlü Türk Dünyası’nı kucaklayan, kalbi Türkiye için çarpan, önce ülkem sonra partim sonra ben diyen, inandıkları yolda dimdik yürüyen, kırılmayı göze alan, fakat hiç bir zaman bükülmeyen bu ülkeyi karşılıksız seven, davasına ölümüne bağlı insanlarız.
Bu güne kadar inandığımız ve kutsal saydığımız davamızın emrinde, gece gündüz demeden her türlü maddi ve manevi fedakarlıklarla, tüm siyasi baskılara rağmen yılmadan yıkılmadan, kimseye eyvallah etmeden görevimizi yapmaya çalıştık. Eksikliklerimiz olmuştur, lakin kesinlikle bilerek yanlışımız olmamıştır ve olmayacaktır.
Türkiye’nin içinde bulunduğu bu arzu edilmeyen durumdan kurtulması ancak güçlü ve iktidar alternatifi olacak bir MHP ile mümkündür. 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimleri sonrasında mensubu olmaktan gurur duyduğumuz partimizin, çok büyük bir oranda oy kaybederek eli kanlı teröristlerin siyasi temsilcisi olan bir partinin gerisine düşmesi, bu davaya gönül vermiş dava arkadaşlarımızı derinden yaralamıştır.
Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli 18 yılı aşkın sürede sağlığı dahil maddi ve manevi fedakarlıklarla, partimize zeval vermeden, ülkücüleri utandıracak her türlü durumdan uzak kalarak devlet adamı ciddiyeti ile görev yapmıştır.
Ancak 47 yıllık şerefli bir maziye sahip partimiz bu günkü oy oranına layık değildir.
Bu gidişatın nedenlerinin acilen araştırılması gerekmektedir. Güçlenmeyen bir Milliyetçi Hareket Partisi olmaksızın ülkemizi daha karanlık günlerin beklediği aşikardır.
Ülkücü hareketin büyük bir ekseriyetle talebi, ülkücü iradenin olağanüstü kongrede bir araya gelerek sorunlarını ve sıkıntılarını tartışması, partimizi daha da ileriye götürecek adımların atılmasıdır.
İlimizdeki dava arkadaşlarımızın bu yöndeki talepleri doğrultusunda biz de olağan üstü kongre talebi içeren dilekçemizi diğer 542 dava arkadaşımız ile birlikte Genel Merkezimize ulaştırmıştık.
Bizler gibi partimizin ufkunu açacağına, iktidara taşıyacağına inandıkları ve Siyasi Partiler Kanunu ile Parti Tüzüğümüzün verdiği hakkı kullanarak bu taleplerini açıklayan Aksaray, Kilis, Uşak ve Denizli il teşkilatlarımızın Genel Merkezimiz tarafından feshedildiğini öğrenmiş bulunmaktayız.
Bu tür tasarrufları demokrasimiz ve partimiz adına uygun bulmadığımızı, bu tür tasarrufların partimizi büyütmeyeceğine, aksine küçülteceğine inanmaktayız.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r