Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
AFAD’DAN KIZ KYK YURDU’NDA YANGIN TATBİKATI

AFAD’DAN KIZ KYK YURDU’NDA YANGIN TATBİKATI

ABONE OL
02.03.2016 17:00
AFAD’DAN KIZ KYK YURDU’NDA YANGIN TATBİKATI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)’da Sivil Savunma Günleri kapsamında, Acil Afet Durum Müdürlüğü (AFAD) personeli tarafından yangın tatbikatı yapıldı. 

AFAD personeli tarafından ilk olarak KYK konferans salonunda yangın anında nasıl davranılacağı konusunda bilgi verildi. Teorik bilgi’nin verilmesinin ardından KYK  bahçesinde toplanan öğrencilere  yakılan ateş üzerinde yangın tüpünün nasıl kullanılacağı gösterildi.

Tatbikat sonrası bilgi veren AFAD Bilecik Eğitim planlama sorumlusu Mustafa Yalçın AFAD’ın bünyesinde il afet ve acil durum müdürlüklerinde halkı bilinçlendirmek, kurum ve kuruluşlara bilgi vermek amacıyla burada olduklarını ifade ederek, “öğrencilerimize yangın esnasında yangın tarzları, yangın hareketleri ile alakalı bilgi verdik. Bunun haricinde diğer sivil savunma haftası nedeniyle bu etkinlikleri yaptık. Şimdi öğrencilerimize yangını en kısa zamanda nasıl söndürülür, nasıl hareket edilir konularını hem teorik olarak hemde uygulamalı olarak anlattık. Başarılı bir eğitim olduğuna inanıyoruz.” dedi.


bilecik haberleribilecik haberleri

bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r