Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
2. OSB SANAYİCİLERİNİN YÖNETİMİ DEVRALMAK İÇİN AÇTIKLARI DAVA REDDEDİLDİ
  • Bilecik Haber
  • Bilecik
  • 2. OSB SANAYİCİLERİNİN YÖNETİMİ DEVRALMAK İÇİN AÇTIKLARI DAVA REDDEDİLDİ

2. OSB SANAYİCİLERİNİN YÖNETİMİ DEVRALMAK İÇİN AÇTIKLARI DAVA REDDEDİLDİ

ABONE OL
10.09.2015 16:09
2. OSB SANAYİCİLERİNİN YÖNETİMİ DEVRALMAK İÇİN AÇTIKLARI DAVA REDDEDİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik 2. Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerinin, yönetimi Özel İdare’den devralmak için açtıkları dava yasal şartların oluşmadığına hükmedilerek reddedildi. Bilecik 2. Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığından yapılan yazılı açıklama ise şöyle;

 

07.09.2015 tarihli yerel gazetede ve internet sitesi haberlerinde, Bilecik II. Organize Sanayi Bölgesi ile katılımcı sanayiciler arasında Genel Kurul sürecinin başlatılarak yönetimin devri ile ilgili süre gelen yasal ihtilafa ve taraflar arasında devam eden davaya ilişkin çeşitli açıklamalar yapılmıştır.

İlimizde kurulu bütün Organize Sanayi Bölgeleri % 100 İl Özel İdaresi sermayesi ile kurulmuş olup, bu güne kadar yapılan tüm işlemler İlimizde sanayinin gelişmesi ve istihdamın artırılması amacıyla ve yasal mevzuat çerçevesinde İl ve İlçelerimiz menfaatleri gözetilerek gerçekleştirilmiştir.

Bilecik II. Organize Sanayi Bölgesine daha çok sanayici ve istihdam kazandırabilmek maksadıyla 2005 yılından bu tarafa sürdürüle gelen imar planı ve parselizasyon çalışmalarına ilişkin itilaflar önce Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına, ardından yerel mahkemelere taşınmıştır. Yapılan yargılamalar ve mahkemeye tarafların sunduğu tüm bilgi ve belgelerin mahkemece incelenmesi sonucu 08.09.2015 tarihli duruşmada Genel Kurul sürecinin başlatılması ve yönetimin devri için OSB mevzuatında öngörülen yasal şartların oluşmadığına hükmedilerek davacı sanayicilerin taleplerinin reddine karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r