Bilecik - Haber228
Kapat
Osmanlı Tokadı 3. Raund - Ensar Vakfı Basın Açıklaması Yaptı
Ensar Vakfından Cemaate Osmanlı Tokadı Geldi!
27 Mart 2014 Perşembe 13:12
Cemaat evlerinden ayrılan öğrenciler ve bu öğrencilere yardım eden kişiler hakkında dün mesnetsiz bir şekilde ortaya iddialar atılmış ve yardım eden kişiler neredeyse terörist damgası yemişlerdi.

Oysaki hemen akabinde cemaatten ayrılan kızlar durumu açıklamış ve cemaatten hangi sebeplerden doalyı çıktıklarını kendi ağızları ile anlatmışlar ve kendilerine de Ensar Vakfının yardım ettiğini, sözde haberde adı geçen şahsın da Ensar Vakfı yöneticilerinden olduğunu açıklamışlardı. 

Sitemizde çıkan bu haberin ardından haber sitemize "DEMOKRATİK VE ÖZGÜR DÜŞÜNCE ENGELLENEMEZ" yapısında olan kişiler, sahip olduğumuzu haber sitesine kendilerinin tabiri ile "ÖZGÜR VE DEMOKRATİK" bir şekilde saldırıda bulunmuşlar kısa süreli de olsa yayın akışını aksatmışlardı.

Bahsi geçen olayın ardından Ensar Vakfı Bilecik Şube Başkanı Cengiz Çelik ve beraberinde ki yöneticiler cemaat evlerinden çıkan kızlara kendilerinin yardım ettiğini ve şu an 3 ev hazırladıklarını ayrıca 1 apartla da anlaşarak ihtiyacı olan kızları oraya aktardıklarını bahsi geçen olayda adı geçen Şirvan K.'nın da Ensar Vakfı yöneticilerinden olduğunu belirtirken, ayrıca Cemaat evlerinden şuana kadar yaklaşık 60 kişiye yardımda bulunduklarını belirtti.

Ayrınca olayda adı geçen Şirvan K. yapılan haber ve haberi yapan kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. 

Ensar Vakfı Bilecik Şube Başkanı Cengiz Çelik'in Basın Açıklaması;

"Bilindiği gibi Ensar Vakfı, Türkiye genelinde yaklaşık 35 yıldır faaliyet gösteren, ülkemizin 80 noktasında şubesi olan, Bakanlar kurulu kararıyla kamu yararına hizmet eden bir vakıftır. Vakfımızın temel amacı milli ve manevi değerlerimize bağlı bir nesil yetiştirmektir. Bilecik'te ise kuruluşumuzun üstünden çok az bir zaman geçmesine rağmen bu misyon çerçevesinde ilimizde ki öğrencilerin barınma sorunlarına yardım etmek görevimizdendir.
Bu çerçevede ilimizde cemaat, hizmet, yurt ve evlerinde kalan üniversite öğrencileri, iktidara yönelik olumsuz propaganda yapıldığından dolayı rahatsız oldukları ve artık o evlerde ve yurtlarda kalamayacaklarını, kendilerine bu konuda yardımcı olmamızı istediklerinde ENSAR VAKFI olarak biz bu konuya duayrsız kalamazdık. Nitekim öğrencilerimizden bize gelen bu tür talepler çoğalınca Bilecik genelinde öğrencilerin kalabilecekleri evler kiraladık ve öğrencilerin bu evlerde kalmalarına yardımcı olduk.

Ülke genelinde Suriye'den ve çeşitli ülkelerde gelen vatandaşlara millet olarak sahip çıkar iken, Bilecik'te bizden yardım isteyen öğrencilerin bu taleplerine sessiz kalamazdık. Ensar Vakfının zaten misyonu ihtiyaç sahibi öğrencilere sahip çıkmak, öncelikle barınma ve diğer sorunlarında yanında yer almaktır.

Bu bağlamda vakfımıza başvuruda bulunan öğrencilerle irtibatımızı üniversitede okuyan Şirvan gibi kardeşlerimizle kurmaktayız. Kaldı ki Şirvan, vakfımızın üniversite temsilciliğini yapmaktadır. 
habere konu olan Şirvan kardeşimiz, 4 yıldır Bilecik Şeyh Edebali üniversitesinde Kamu Yönetimi bölümünde okuyan öğrencimizdir. 4 yıl boyunca bırakın terör olaylarını, adı olumsuz hiç bir şeyle anılmamış bir öğrencidir. Ülke genelinde son zamanlarda öğrenci evlerinde ve yurtlarında yaşanan sıkıntılar ilimizde de yaşanmış olup, bu sıkıntıları yaşayan öğrencilerimizin Şirvan kardeşimizle irtibata geçerek sorunun çözümü noktasında yardım istemeleri neticesinde bizler de Ensar Vakfı olarak öğrenci kardeşlerimize yardımcı olmak adına sorumluluk duygusuyla hareket ederek gerekli çalışmaları yapmaktayız. Şirvan kardeşimiz de evlerden ve yurtlardan ayrılmak zorunda  kalan öğrencilere ev bulma konusunda vakfımız adına yardımcı olmaktadır. Fakat öğrenci kardeşlerine bu yardımda bulunduğu sırada isminin Haber11 sitesi tarafından TERÖR kelimesi ile yan yana anılmasının ve ilimizin huzurunu bozan tehlikeli bir kişi olarak anılmasının ve ilimizin huzurunu bozan tehlikeli bir kişi olarak tanıtılması tamamıyla iftiradır. Şirvan ve arkadaşları haber11 sitesinde belirtildiği gibi ne teröristtir ne de adı sanı bilinmeyen birileridir. Kaldıkları yurtları terk etmek mecburiyetinde olan arkadaşlarına yardımcı olan Ensar Vakfına bildiren, hamiyetperver vatan evladıdır. Asıl sorgulanması gereken yurtlarını ve kaldıkları evleri terk etmek zorunda bırakılan öğrencilerimizin sahiplenilmesi mi, yoksa bu çocukların neden yurtlarını terk etmek zorunda kaldıkları mı? Kaldı ki Başbakanımız yapmış olduğu konuşmalarında bu durumda olan öğrencilerin devletin bütün imkanlarını kullanılarak barınma ihtiyaçlarının karşılanacağı yönündeki açıklamaları kamuoyu tarafından da bilinmektedir. 
Bize göre Bilecik'te huzuru bozan, bu tür maksatlı haberleri yapan ve basın özgürlüğünün arkasına sığınan malum haber sitesidir. Şirvan kardeşimiz gibi öğrencilerimiz bizlerin yüz akıdır. Ensar Vakfı olarak bu sorumsuzca ve huzuru bozmaya yönelik haberler yapan haber 11 sitesini kınıyoruz. 
Bu konuda Ensar Vakfı Bilecik Şubesi Olarak gerekli hukuki ve cezai müraacatlarda bulunulacağını, mağdur olan öğrencilerimize imkanlarımız ölçüsünde sahip çıkacağımızı da KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURUYORUZ."


Bu haber 676 kere okundu.
İsim Soyisim :
İhbar Gerekçesi :
İsim Soyisim :
Yorum :
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Yorumlar (1)
Benzer Haberler
Ensar Vakfı Bilecik Şubesi görkemli bir kalabalık eşliğinde açıldı.